1 (1)

הפרעות בשינה עשויות להוביל לבעיות בריאותיות אשר משפיעות באופן ישיר על איכות החיים. במאמר זה נציג בפניכם את פתרונות השינה הטובים ביותר, לצורך שינה ערבה וטובה לאורך זמן.

שינה לא רציפה: מהן ההשפעות הבריאותית?

שינה לא רציפה עשויה להוביל לבעיות בריאותית לא פשוטות, כפי שניתן לראות בשורה ארוכה של מחקרים קלינים. למעשה, מחקרים מצאו כי שינה אשר איננה רציפה עשויה להוביל לכאבי ראש, ישנוניות במהלך היום ואף לירידה ביכולת הקוגניטיבית והתפקודית במהלך היום, כתוצאה ממחסור בשינה. יותר ויותר ישראלים מדווחים על מחסור בשעות שינה, ולכן אספנו בעבורכם את מיטב פתרונות השינה לצורך שינה רציפה ואיכותית. לגזור, ולשמור:

  • מזרן אורטופדי – האלמנט החשוב ביותר לצורך שינה רציפה הוא כמובן המזרן. למעשה, כיום ישנם פיתוחים משמעותיים בתחום של מזרנים, מתוך הבנה כי מזרן חייב להיות איכותי, מבודד ואורטופדי. משום כך, רכישה של מזרן אורטופדי ומבודד יכול לסייע באופן משמעותי לאיכות השינה, וזאת בשל התאמה מדויקת של המזרן למבנה הגוף. בנוסף, החומרים ממנו עשוי המזרן הינם חומרים היפואלרגנים אשר תורמים לאיכות השינה בשל יכולת הבידוד ומניעת זיעה, ולכן רכישה של מזרן מהווה את השלב הראשון והחשוב ביותר בדרך לשינה איכותית ורציפה. באמצעות חברה מקצועית אשר מתמחה בתחום המזרנים תוכלו לבצע רכישה של מזרן אורטופדי במחיר מצוין, ובכך להתקדם לעבר עידן חדש וטכנולוגי אשר מציע מגוון רחב של מזרנים, בהתאמה אישית לצרכים ולמבנה הגוף.
  • כרית עם אפקט דו צדדי – מעבר לחשיבות של מזרן איכותי, חשוב לבצע רכישה של כרית אורטופדית אשר מעניקה תמיכה לכתפיים ולצוואר. אחד הפיתוחים המעניינים של השנים האחרונות נוגע לכרית עם אפקט דו צדדי. במילים אחרות, מדובר בכרית אשר משלבת בין חומרי מילוי שונים: ויסקו ומיקרופייבר. מיקרובייבר הינו חומר אשר מדמה שינה על נוצות, ואילו הויסקו הינו חומר גמיש אשר מותאם למבנה הראש והצוואר. מדובר בכרית מצוינת אשר נמצאה כיעילה לשיפור השינה, ולכן מדובר ברכישה אידיאלית לצורך שנת לילה רציפה ובריאה.
  • שמיכה כבדה: שמיכה כבדה נמצאה בשורה של מחקרים כיעילה לצורך הפחתה של חרדה, וזאת לאור העובדה כי משקל השמיכה (יכול להגיע גם עד 12 קילו) תורם להפרשת אנדרופינים אשר משרים שלווה ושמחה, ובכך תורמים באופן משמעותי לאיכות השינה. מדובר בשמיכה איכותית אשר מפחיתה באופן משמעותי את הלחץ על השרירים, ולכן מדובר בפתרון שינה מצוין בעבור גברים ונשים אשר סובלים מחרדות וכתוצאה מכך לא מצליחים להירדם. עם זאת, יש לקחת בחשבון כי מדובר בשמיכה יקרה למדי ביחס לשמיכות אחרות, אולם ע"פ נסיינים עולה כי מדובר בשמיכה אשר הצליחה בשורה של מחקרים לשפר את איכות השינה, ועל כן גם רופאים ממליצים על שימוש בשמיכה הזו, בשילוב מזרן איכותי.